Genç Gönüllüler’den Mardin Ve Şanlıurfa’ya Gönül Köprüsü


Genç Gönüllüler’den Mardin Ve Şanlıurfa’ya Gönül Köprüsü

Kilis 7 Aralık Üniversitesi Genç Gönüllüler Topluluğu öğrencileri tarafından Mardin ve Ş.Urfaya kültürel gezi düzenlendi.

 

Üniversite öğrencileri; Yezidi, Ermeni, Süryani ve Müslümanlar’ın bir arada hoşgörü, barış içerisinde yaşadığı 7 bin yıllık tarihi geçmişe sahip Mardin`in dünyaca ünlü tarihi ve kültürel zenginliklerini görme ve gezme imkânı buldu. Cami, medrese, kilise, müze, bedesten, konaklar, binlerce yıllık tarihi taş evleri ve hanları ile hayranlık uyandıran kentin mekânlarını gezip bol bol hatıra fotoğrafı çekti.

 

Anadolu'nun Kudüs'ü ve Peygamberler Şehri olan Ş.Urfa’yı tanımak için geziye katılan bayan öğrenciler ise Hz. İbrahim'in ateşe atıldığı yer olan Halil-ül Rahman Camii, Balıklıgöl, Ayn-ı Zeliha Gölü, Urfa Kale’sini Hz. Eyyüb'ün Çilehanesi’ni ve dünyanın en eski üniversitesinin bulunduğu Harran’ı da ziyaret etti. Tarihi ve turistik yerleri ve camileri ile hayranlık uyandıran kentin mekânlarını gezip bol bol hatıra fotoğrafı çekti.

 

Geziye katılanlar Genç Gönüllüler Topluluğu öğrencileri, mevcut tarihi yapı, doğal zenginlik, farklı kültürlerin bir arada saygı ve hoşgörüyle yaşamasından çok etkilendiklerini belirttiler. 

Son Güncelleme: 2013-05-06 20:47:57
                                                                                                    

                                                                       Kilis 7 Aralik Universitesi Bilgi Islem Daire Bsk. © 2011-2017                                              Warning: fopen(/home/fbe/www/phpwebcounter-1.0//hits_webcounter.0): failed to open stream: Permission denied in /home/gencgonulluler/www/phpwebcounter-1.0/phpwebcounter.php on line 67 Warning: fread() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/gencgonulluler/www/phpwebcounter-1.0/phpwebcounter.php on line 68 Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/gencgonulluler/www/phpwebcounter-1.0/phpwebcounter.php on line 69 Warning: fopen(/home/fbe/www/phpwebcounter-1.0//hits_webcounter.0): failed to open stream: Permission denied in /home/gencgonulluler/www/phpwebcounter-1.0/phpwebcounter.php on line 79 Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/gencgonulluler/www/phpwebcounter-1.0/phpwebcounter.php on line 80 Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/gencgonulluler/www/phpwebcounter-1.0/phpwebcounter.php on line 81 000000